.
220 tysięcy placówek medycznych w Polsce

Pierwsza placówka PROFEMED Sport i Rehabilitacja w Warszawie

10.06.2015 15.16

10 czerwca 2015 roku w Warszawie oficjalnie otwarto pierwszą placówkę Profemed Sport i Rehabilitacja. W nowej placówce grupy LUX MED nad specjalnym programem dla aktywnych czuwa czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, a najwięcej czasu spędza przed komputerem. Brak codziennego ruchu staramy się nadrobić intensywnymi ćwiczeniami na siłowni lub weekendową aktywnością. Niestety zarówno mało systematyczna aktywność, jak i brak ruchu rodzą wiele zagrożeń dla zdrowia. Obciążenie i skrzywienie kręgosłupa, urazy kości i stawów to tylko niektóre z wielu dolegliwości.

 

Profemed Sport i Rehabilitacja - dla kogo?

 

Z myślą o osobach, które chcą szybko i bezpiecznie powrócić do utraconej sprawności ruchowej pod okiem najlepszych specjalistów, Grupa LUX MED rozpoczęła działalność prowadzoną pod marką PROFEMED Sport i Rehabilitacja. Doświadczeni fizjoterapeuci PROFEMED pomagają osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu, a także tym, które wymagają rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu. W ramach terapii stosowane są ćwiczenia, fizykoterapia i kinezyterapia, które są weryfikowane na każdym etapie, by zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo.

PROFEMED Sport i Rehabilitacja przywiązuje także ogromną wagę do prewencji urazów, dlatego
w ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferuje szereg badań i zajęć treningowych. Osoby biorące udział w zajęciach mogą m.in. nauczyć się poprawnego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na różnego rodzaju przeciążenia. Testy przeprowadzane w placówce pomagają poznać zdolności motoryczne naszego organizmu oraz możliwości i predyspozycje do uprawiania sportu. Dzięki profesjonalnym treningom oraz konsultacjom ze specjalistami osoby aktywne fizycznie mogą znacznie poprawić swoje sportowe wyniki i uchronić się przed urazami typowymi dla danej dyscypliny.

 

Pierwsza placówka PROFEMED Sport i Rehabilitacja została już uruchomiona i funkcjonuje przy ul. Bobrowieckiej 1 w Warszawie. 10 czerwca 2015 roku nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Robert Korzeniowski jest Menadżerem Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych i brał czynny udział w opracowywaniu programów przygotowanych dla wszystkich, którzy zechcieliby dowiedzieć się, czy ich stan zdrowia i kondycji pozwala na udział w maratonie, a także dla tych, którzy niefortunnie nabawili się kontuzji.

 

W placówce można wykonać test FMS. Badanie to pozwoli okreslić sprawność i da obraz tego, co należy poprawić, aby ćwiczyć bezpieczniej i efektywniej.

 

Katalog

Forum