.
220 tysięcy placówek medycznych w Polsce

Scanmed nawiązał współpracę z grupą Carint

30.04.2015 13.12

27 kwietnia 2015 r. Scanmed nawiązał strategiczną współpracę z grupą Carint. Firmy będą współpracować w zakresie rozwoju procedur wysokospecjalistycznych w Polsce.

Aktywność partnerów skupi się przede wszystkim w obszarach związanych z kardiologią, kardiologią interwencyjną oraz endowaskularnym leczeniem chorób naczyń:

 

  • współpracy ze światowymi ośrodkami naukowymi i badawczymi,
  • rozwoju działalności szkoleniowej, pozyskiwaniu grantów europejskich,
  • rozwoju i implementacji technologii oraz opieki e-medycznej,
  • podnoszeniu standardów oraz jakości świadczeń medycznych.

 

"Łączy nas strategia długoterminowego inwestowania w wysokospecjalistyczną medycynę. Dzięki temu możemy katalizować zmiany w systemie opieki zdrowotnej, które są doceniane i odczuwalne przez pacjentów. Ważne są dla nas także przyszłe perspektywy uzyskania wyników naukowych i celów w postaci poprawy jakości i dostępności świadczeń medycznych" - mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Grupy Scanmed.

"Personel medyczny naszej grupy dzięki strategicznej współpracy z Grupą Scanmed oraz Life Healthcare uzyska nowe możliwości rozwoju w zakresie procedur wysokospecjalistycznych w Polsce. Mamy również wspólne cele w zakresie doskonalenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów. Grupa Carint zainicjowała i wdrożyła innowacyjny model edukacji zdrowotnej, pozwalający na efektywne wdrażanie zasad wtórnej profilaktyki w celu skutecznego zapobiegania kolejnym incydentom sercowo-naczyniowym" - dodaje prof. dr hab. Dariusz Dudek, udziałowiec Grupy Carint.

Tego typu inicjatywy w ochronie zdrowia nakierowane na profilaktykę i ochronę zdrowia po wypisie ze szpitala będą priorytetem opieki kardiologicznej w następnych latach, również w ramach strategicznej współpracy Scanmed i Carint. Dodatkowe synergie Carint uzyska dzięki współpracy z szeroką siecią wielospecjalistycznych jednostek ambulatoryjnych i szpitalnych Grupy Scanmed (obecnie 35 jednostek).

Wsparcia projektowi Carint Scanmed udziela nowy właściciel Grupy Scanmed, renomowana grupa medyczna Life Healthcare, co gwarantuje partnerom długoterminową perspektywę rozwoju usług w profilu kardio-naczyniowym na zaawansowanym poziomie klinicznym i jakościowym.

"Wierzymy, że współpraca będzie prowadzić do dalszego zrównoważonego rozwoju  inwestycji grupy Life Healthcare w Polsce. Planowana współpraca  w ramach projektu Carint Scanmed tworzy imponujący potencjał kardiologiczny w oparciu o kilkanaście jednostek na terenie Polski" - komentuje Jonathan Lowick, Dyrektor Zarządzający ds. strategii i rozwoju w Life Healthcare.

 

Źródło: Materiały prasowe

Katalog

Forum