.
220 tysięcy placówek medycznych w Polsce

W Zabrzu powstał szpital na miarę XXI wieku

19.03.2015 09.55

W Zabrzu powstało nowoczesne Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Placówka oferuje m.in. bezpłatny poród w wodzie i wszystkie typy znieczuleń.

Nowoczesny szpital powstał w ciągu 16 miesięcy

 

Projekt szpitala powstał w 2006 roku, ale dopiero w 2011 zarząd zdecydował się wdrożyć go w życie. Od tego momentu do rozpoczęcia budowy minęły jednak dwa lata. Należało bowiem przebudować projekt, przystosować go do nowych, zmieniających się w szybkim tempie realiów służby zdrowia. Na szczęście się to udało i w ciągu 16 miesięcy powstał w pełni wyposażony, funkcjonalny i w 100% nowoczesny budynek. Jest to jeden z najnowocześniejszych szpitali położniczych w Polsce i Europie, sfinansowany z budżetu miasta. Jego budowa wraz z wyposażeniem pochłonęła blisko 45 mln zł.

 

Najnowocześniejsze Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

 

Szpital Miejski w Zabrzu, oprócz budowy nowego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, został w całości gruntowanie wyremontowany i zinformatyzowany. W 2014 roku zyskał nowy oddział rehabilitacyjny oraz pracownię badań prenatalnych. Dzięki temu jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom Zabrza i okolic.

- Nasz szpital jest obecnie najważniejszą placówką medyczną w Zabrzu i jednocześnie jedną z najbardziej specjalistycznych jednostek służby zdrowia w całej aglomeracji górnośląskiej. To co nas wyróżnia to zdecydowanie najnowocześniejsze Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Posiada aż 78 łóżek i szereg poradni, z których pacjentki mogą skorzystać zupełnie bezpłatnie - w ramach naszej umowy z NFZ - powiedział Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

 

Publiczny szpital jak hotel?

 

Na trzech kondygnacjach Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka znajdują się:

  • apteka,
  • szkoła rodzenia,
  • izba przyjęć,
  • oddziały (ginekologiczny, położniczy, patologii ciąży),
  • poradnie (kardiologiczna, diabetologiczna, laktacyjna, neonatologii, diagnostyki prenatalnej).

Są też dwie sale operacyjne - w tym do chirurgii laparoskopowej. To największa w regionie inwestycja w służbę zdrowia ze środków publicznych. Budynek ma powierzchnię ponad 1800 m kwadratowych. Z pozostałymi budynkami szpitalnymi połączony jest specjalnym łącznikiem.

 

W szpitalu w Zabrzu można rodzić w wodzie

 

Jak widać Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to miejsce, w którym nawet podczas bolesnych chwil porodu można poczuć się luksusowo i komfortowo. Być może dlatego, że szpital oferuje wszystkie typy znieczulenia, a także poród w wodzie. Pacjentki mogą skorzystać ze szkoły rodzenia, licznych poradni, a nawet konsultacji psychologicznych i dietetycznych. A wszystko to zupełnie za darmo.

Oby jak najszybciej śladami szpitala w Zabrzu poszły także inne placówki w całej Polsce, by nie tylko Zabrzanki mogły w naszym kraju rodzić po ludzku.

 

Źródło: Materiały prasowe Comunicativo

Katalog

Forum