.
220 tysięcy placówek medycznych w Polsce

Poradnia hematologiczna

ul. Wałbrzyska 46
02-739 Warszawa

Centrum Medyczne Damiana jest prywatnym zakładem opieki zdrowotnej działającym na rynku od 1994 roku. Jako jedyna prywatna placówka medyczna w Warszawie posiada 40 - łóżkowy szpital z oddziałami: ogólnym, zabiegowym, położniczym oraz oddziałem chirurgii jednego dnia. Dysponuje on trzema salami operacyjnymi i zapewnia pacjentom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską. Rocznie wykonuje się tu ponad 3 tys. operacji, 8 tys. zabiegów ambulatoryjnych oraz odbiera prawie 650 porodów.

Zakres operacji dotyczy wielu specjalności takich jak: chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, chirurgia naczyniowa, chirurgia onkologiczna, chirurgia dziecięca, ortopedia, ginekologia, urologia, neurochirurgia oraz laryngologia (operacje metodą klasyczną i endoskopową). Z sukcesem wprowadzono tu zabiegi leczenia w zespołach chrapania i bezdechu nocnego za pomocą urządzenia CELON. Dużym zainteresowaniem cieszą się małoinwazyjne operacje neurochirurgiczne dyskopatii metodą laserową. W Szpitalu Damiana wykonywane są również unikalne zabiegi z pogranicza urologii i chirurgii rekonstrukcyjnej oraz operacje onkologiczne przy użyciu Gamma Finder – urządzenia służącego do poszukiwania węzłów wartowniczych przy operacjach piersi. Placówka wprowadziła nowoczesne techniki laserowe w operacjach naczyniowych, laryngologicznych i neurochirurgicznych. W tym roku Szpital planuje wprowadzenie operacji angioplastycznych w zakresie chirurgii naczyniowej oraz operacji bariatrycznych, polegających na laparoskopowym zakładaniu opasek na żołądek u osób otyłych, celem redukcji masy ciała do wielkości prawidłowych.

Centrum Medyczne Damiana jest pierwszą w Polsce firmą medyczną, która buduje sieć swoich placówek na zasadzie franchisingu. W maju 2006 r. została otwarta pierwsza placówka w Białymstoku, działająca według standardów i procedur firmy macierzystej. Wkrótce firma planuje otwarcie kolejnych trzech ośrodków. Na terenie całej Polski Centrum Medyczne Damiana współpracuje ze 200 przychodniami, w których standard usług jest porównywalny do standardu przyjętego przez CMD.

Pod opieką firmy znajdują się pracownicy ponad 400 przedsiębiorstw, urzędów i ambasad. Z porad, konsultacji i diagnostyki Centrum Medycznego Damiana korzysta rocznie 450 tys. osób. Baza zarejestrowanych Pacjentów liczy ponad 750 tys. osób. Co roku w Centrum Medycznym Damiana wykonuje się około 18 tys. badań RTG, 33 tys. badań: USG, tomografii komputerowej i mammografii, 3 tys. badań endoskopowych. Firma prowadzi akcje profilaktyczne oraz oferuje liczne programy lojalnościowe.

Dzięki nawiązaniu kontaktów i podpisaniu umów z firmami ubezpieczeniowymi, CMD oferuje również sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Do partnerów ubezpieczeniowych Centrum Medycznego Damiana należą m.in. Inter Polska, Signal Iduna oraz Allianz.

Centrum Medyczne Damiana posiada wyspecjalizowane działy: VIP-Service oraz IMC (Individual Medical Care). IMC zajmuje się opieką nad Pacjentami posiadającymi międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne, takie jak BUPA, CIGNA, ALLIANZ, AXA PPP, SOS INTERNATIONAL, EXPACARE, AETNA, JI, GMC, INTERGLOBAL oraz AUTOVISION. Pacjenci z zagranicy mogą tu liczyć na personel  posługujący się biegle językami obcymi oraz prowadzenie dokumentacji w języku angielskim.

Centrum Medyczne Damiana prowadzi również program turystyki medycznej, skierowany do Pacjentów z zagranicy, zainteresowanych wykonaniem zabiegów medycznych w Polsce. Projekt dotyczy przede wszystkim operacji z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Czas rehabilitacji po zabiegu Pacjenci spędzają w jednym ze współpracujących z CMD ośrodków rehabilitacyjnych i wypoczynkowych.

Centrum Medyczne Damiana i Szpital Damiana posiadają Akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Certyfikat ISO 9001:2000 na zarządzanie jakością usług medycznych i diagnostycznych. Oba certyfikaty zostały nadane po raz pierwszy w 2002 r. i przedłużone w 2006 r. na kolejne trzy lata. Szpital Damiana uczestniczy w programie "Bezpieczny Pacjent", którego zadaniem jest udoskonalenie systemu zapobiegającego wszelkim zdarzeniom niepożądanym zagrażającym zdrowiu i życiu Pacjenta.

Centrum Medyczne Damiana zostało wielokrotnie nagrodzone i uhonorowane prestiżowymi tytułami. Trzykrotnie zajęło pierwsze miejsce w rankingu tygodnika WPROST na Najlepszy Prywatny Szpital w kategorii szpitali niepublicznych Polsce (lata 2005 - 2007). W roku 2007 CMD wygrało również ranking Bezpieczny Szpital organizowany przez dziennik Rzeczpospolita. CMD otrzymało także tytuł Best Medical Center nadawany przez magazyny dla obcokrajowców: Warsaw Insider oraz New Warsaw Express. W 2003 r. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club odznaczyły naszą placówkę Medalem Europejskim, który jest uznaniem spełnienia surowych wymogów dotyczących jakości, przyjętych w szpitalach Unii Europejskiej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.damian.pl.

Mapa

Zobacz jak dojechać

Godziny otwarcia

Pn07:0021:00
Wt07:0021:00
Śr07:0021:00
Cz07:0021:00
Pt07:0021:00
Sb08:0020:00
Nd10:0015:00

Forum